Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iOS 13.* – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
954 odpowiedzi w tym temacie

#451 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 15 października 2019 - 21:45

Wiem, że aktualizacja nie dotycyła mojego problemu, ale nadal brak powiadomień o nieodczytanym SMS.


iPhone 8, MBA


#452 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 15 października 2019 - 22:08

Ano brak, wkurza to trochę. 


  • sn4ke lubi to

#453 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 16 października 2019 - 06:12

Ano brak, wkurza to trochę. 

Oj tak.


iPhone 8, MBA


#454 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2019 - 07:18

Mi na X pobrało 110 MB. Na iPadzie około 98 MB. Swoją drogą ciekawe, że na iPadzie w zasadzie nigdzie nie pojawia się nazwa „iPadOS”, za to po aktualizacji pojawiło się powiadomienie, że tablet został zaktualizowany do iOS 13.1.3 :D.

Mam nadzieję, że w końcu wiadomości przeczytane na zegarku zaczną się pojawiać jako przeczytane także na iPhonie... Już nawet nie wiem, po której stronie jest wina :D.


Komedia na maksa. Tak się zachwycali iPadOS, a nawet nie zwracają uwagi na to, co robią, ze nawet nazwa nie jest poprawna. To jest niezrozumiałe dla mnie, nie ma kto być na stanowisku kontrolera? Jaja na każdym kroku robią, coraz gorzej z tą marką, a i tak nikt źle o nich na głos nie myśli.
Szkoda, szkoda bo sprzęt niby premium, ale w sumie to albo coś nie działa, albo zbugowane, a infolinia Ci nawet nie pomoże - chciałem żeby mi powiedzieli jak odpalić od nowa w Apple Music te bąbelki z gatunkami muzyki, którą się lubi, bo jak włączałem Apple Music, to wyświetliło się to, dostałem powiadomienie - wszedłem odpisać, wróciłem do Music i już bąbelki znikły, infolinia rozkłada ręce i mówi, żebym sobie słuchał muzyki, to w końcu będzie taka, jaką lubię. No ok, ale to można z góry ustalić - po co się męczyć - chyba od tego są takie usługi, prawda? Niby proste rzeczy irytują, ale tych małych funkcji zbiera się mnóstwo, więc to irytuje naprawdę


Pozdrawiam


#455 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2019 - 10:49

iOS 13 na początku pozornie płynny, okazał się zacinać przy wielu animacjach - typowo jak android. Typu gdy przewijam notatkę i chowa się klawiatura, to jest ścinka; przy przechodzeniu między pulpitami ścinki i takie inne jak wcześniej już wspominałem o nich.
W ogóle od iOS (chyba) 12 śmieszny jest ten przycisk (+) z prawej strony nad klawiaturą w notatkach, bo wyglada 1:1 jak androidowy :D

Żenujący dla mnie jest przycisk 'OK' widoczny przy wielu czynnościach, zamieniony wszędzie z tekstu 'Gotowe', 'Zrobione', 'Zakończ'. Dla mnie to jest celowe upośledzanie użytkownika lub wyobrażenie Apple, że nie radzimy sobie z pełnymi wyrazami, więc zastąpili wszystko prostym 'OK'. Może dla kogoś z Was jest to przyjazne rozwiązanie, ale 'OK' to dla mnie neutralne OK, które nie oznacza zakończenia (np. pisania wiadomości, edycji dokumentu, dodawania czegoś itp.). Nie zdziwię się, jak niedługo wejdzie w mowę OK :|

Pozdrawiam


#456 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2019 - 12:38

Masz zdecydowanie problem ze sobą. Za dużo czasu? Zamiast pisania tutaj może być napisał kilka e-mail do Apple?

#457 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 16 października 2019 - 12:47

Wiem, że aktualizacja nie dotycyła mojego problemu, ale nadal brak powiadomień o nieodczytanym SMS.

Jak i dźwięku przychodzących e-mail.



#458 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2019 - 12:51

Ale na jaki e-mail kierować wiadomości? Próbowałem ticket napisać ostatnio, to jest ograniczenie ilości znaków w polu do pisania.
78.7MB aktualizacji, ale wymagane wi-fi. Przeboleję

Pozdrawiam


#459 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 16 października 2019 - 12:58

Ja nie mam żadnych problemów z dźwiękami ani płynnością. Chyba macie jakiegoś pecha.

iPhone 14 PRO Max


#460 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 16 października 2019 - 13:21

Ja co prawda jestem na 13.2 ale najważniejsza jest poczta i mam nadzieje, że ta aktualizacja właśnie tego dotyczyła.
Na becie problemy z odświeżaniem występują nadal.

iPhone 11


#461 klimsonpl

klimsonpl
  • 174 postów

Napisano 16 października 2019 - 13:25

Cóż 13.1.3 ww problem z odświeżaniem poczty sa nadal a także ciagle brak synchronizacji otwartych stron w safari na iPhonie z nowym ios i iPadem air 1......

#462 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 16 października 2019 - 13:45

Słabo to wyglada. Jak tak dalej pójdzie to zaczną iść na dno. Chociaż mam wrażenie, że niewiele osób wodzi jakiekolwiek problemy bo jak ktoś pisze, że poczta jest ok to albo z niej noe korzysta albo ma ona marginalne znaczenie. FB, Twitter, inst może nie działać ale nie poczta. To musi być na cito. Dla mnie telefon to nie zabawka.

iPhone 11


#463 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 16 października 2019 - 14:03

Ja mam problem z safari. Co jakiś czas nagle całość się zlewa i przesuwając palcem zakładkę znika całkowita treść. Pomaga „ubicie” aplikacji i ponowne jej uruchomienie

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#464 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2019 - 15:28

Słabo to wyglada. Jak tak dalej pójdzie to zaczną iść na dno. Chociaż mam wrażenie, że niewiele osób wodzi jakiekolwiek problemy bo jak ktoś pisze, że poczta jest ok to albo z niej noe korzysta albo ma ona marginalne znaczenie. FB, Twitter, inst może nie działać ale nie poczta. To musi być na cito. Dla mnie telefon to nie zabawka.


Jaki masz problem ze zmianą aplikacji? Jeśli to nie zabawka to tym bardziej systemowy e-mail nie jest dla Ciebie. Są dużo lepsze aplikacje.
Z jednym się zgodzę. Tu i tam są widoczne chrupiące animacje. Dosyć często występujące jak na iOS i na tyle poprawek.

#465 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2019 - 16:24

Witam wszystkich, mam dokładnie ten sam problem z Safari, po prostu ucieka treść ze strony. Kolejna kwestia to paskudna sprawa niebieskiego migotania przy ciemnym motywie przy przesuwaniu palcem w górę i w dół (ktoś wyżej gdzieś już o tym wspominał). Na początku w ogóle tego nie widziałem, ale pewnego razu przeglądając coś przy zgaszonym świetle dostrzegłem ten problem. Szczerze mówiąc wygląda to fatalnie, jak jakiś chiński tandetny system. Najlepiej widać to w ciemku w Ustawieniach (w zasadzie tylko tam to dostrzegłem) robiąc krótkie ruchy w górę i w dół, pływają te linie jak jakieś fale. Dochodzą do tego nagłe zamrożenia stron w Safari, następnie uskok białego paska przy wejściu w nową konwersację we wiadomościach (na samym dole zaraz po wejściu do aplikacji i konwersacji). No i poczta, tutaj mam lekki problem z powiadomieniami, też chodzą jak chcą. W iOS 13.1.2 miałem jeszcze szarpnięcia przy opuszczeniu zdjęć z galerii z podglądu i przytrzymania zdjęcia, ale po aktualizacji do 13.1.3 już tego nie widzę. 

Generalnie na iOS 12 wszystko mi śmigało i z przekroju kilku lat najlepiej oceniam właśnie 12. Dodam, że mam iPhone XS.

Szkoda, że potrafią zepsuć coś co działało i gdzie nie było problemów, niezbyt to rozumiem szczerze powiedziawszy. To, że nowe funkcje czy rozwiązania mają prawo nie działać, rozumiem, ale przecież iOS nie zmienia się tak bardzo względem poprzedniej wersji, że nagle wszystko jest inne. 


Użytkownik Angeleri14 edytował ten post 16 października 2019 - 16:26


#466 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 16 października 2019 - 16:39

Na każdym amoledzie przy ciemnym motywie i ruchach góra dół widoczne jest to jako „pływanie”!Takie uroki amoledow.

#467 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 października 2019 - 16:42

Witam wszystkich, mam dokładnie ten sam problem z Safari, po prostu ucieka treść ze strony. Kolejna kwestia to paskudna sprawa niebieskiego migotania przy ciemnym motywie przy przesuwaniu palcem w górę i w dół (ktoś wyżej gdzieś już o tym wspominał). Na początku w ogóle tego nie widziałem, ale pewnego razu przeglądając coś przy zgaszonym świetle dostrzegłem ten problem. Szczerze mówiąc wygląda to fatalnie, jak jakiś chiński tandetny system. Najlepiej widać to w ciemku w Ustawieniach (w zasadzie tylko tam to dostrzegłem) robiąc krótkie ruchy w górę i w dół, pływają te linie jak jakieś fale. Dochodzą do tego nagłe zamrożenia stron w Safari, następnie uskok białego paska przy wejściu w nową konwersację we wiadomościach (na samym dole zaraz po wejściu do aplikacji i konwersacji). No i poczta, tutaj mam lekki problem z powiadomieniami, też chodzą jak chcą. W iOS 13.1.2 miałem jeszcze szarpnięcia przy opuszczeniu zdjęć z galerii z podglądu i przytrzymania zdjęcia, ale po aktualizacji do 13.1.3 już tego nie widzę. 

Generalnie na iOS 12 wszystko mi śmigało i z przekroju kilku lat najlepiej oceniam właśnie 12. Dodam, że mam iPhone XS.

Szkoda, że potrafią zepsuć coś co działało i gdzie nie było problemów, niezbyt to rozumiem szczerze powiedziawszy. To, że nowe funkcje czy rozwiązania mają prawo nie działać, rozumiem, ale przecież iOS nie zmienia się tak bardzo względem poprzedniej wersji, że nagle wszystko jest inne. 

Tak jak kolega wyżej napisał. To są uroki oledów, Pływanie było, jest i będzie. Mi to nie przeszkadza. 



#468 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2019 - 17:00

Ok, to prawda, że w tej technologii jest to powiedzmy "cechą". Natomiast dziwi fakt, że zaobserwowałem to w sekcji Ustawień, np. w Kontaktach tego nie ma. Dodatkowo porównałem z siostry P30 Pro i tam tego też nie widziałem (biorę trochę poprawkę na zbyt krótkie obcowanie z tym telefonem). Wygląda to trochę tak, jakby w niektórych miejscach nie było to widoczne i w jakiś sposób zostało ograniczone, a w innych z kolei "wypływa". Generalnie nie mam z tym większego problemu, gdyż widać to tylko przy ciemnym motywie, słabszym oświetleniu i trzeba się wpatrzeć. Przez 99% czasu użytkowania tego nie ma. 

Lepiej, żeby wraz z kolejnymi aktualizacjami zostały poprawione inne kwestie, gdzie ewidentnie się coś pokruszyło. 


Użytkownik Angeleri14 edytował ten post 16 października 2019 - 17:04


#469 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 16 października 2019 - 18:00

Zarówno w p30 pro jak i każdym s10 jest to widoczne. W kontaktach masz wszystko czarne wiec jak chcesz to zobaczyć??Musza być ciemno szare linie przedzielone jakimś innym kolorem żeby było to widać.

#470 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2019 - 18:16

Zatem widać to tylko w konkretnych przypadkach, przy ciemno szarych liniach - ok. Idąc dalej, powinni to trochę przeprojektować skoro tak to widać w ustawieniach, a gdzie indziej nie. Miałem w swoim życiu już pare amoledów/oledów i pierwszy raz widzę to takie pływające. 

Tak czy inaczej, wyjaśnione.



#471 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 17 października 2019 - 18:27

Ciekaw jestem kiedy będzie działać w IOS13 klawiatura swipe po polsku? Ciekawe czy w ogóle? Ma ktoś jakieś informacje?

 


#472 Regiss

Regiss
  • 2 895 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 października 2019 - 18:40

Ciekaw jestem kiedy będzie działać w IOS13 klawiatura swipe po polsku? Ciekawe czy w ogóle? Ma ktoś jakieś informacje?

Znając Apple nigdy. Od 3 (?) lat nie potrafią podpowiedzi po polsku wprowadzić to o czym mowa. Funkcja w androidzie znana z 10 lat. Tylko po co czekać, zainstaluj Swiftkey i korzystaj z obu funkcji. Ja nie pamiętam kiedy używałem Applowej klawiatury ostatnio.


Użytkownik Regiss edytował ten post 17 października 2019 - 18:42

iPhone 15 Pro


#473 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 17 października 2019 - 18:40

Ciekaw jestem kiedy będzie działać w IOS13 klawiatura swipe po polsku? Ciekawe czy w ogóle? Ma ktoś jakieś informacje?

To działa na klawiaturach z predykcją, która została wprowadzona jakieś 3 lata temu. Od tego czasu nie zrobili i wątpie żeby zrobili. 



#474 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2019 - 19:11

Polski być trudny, a Apple być biedne.

Pozdrawiam


#475 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2019 - 19:36

3 lata? To weszło z iOS 8. I brak tego w 2019 powinien być powodem do wstydu ze strony Apple. Nawet Windows Phone 8 to miał. W tym tempie, w jakim dodają nowe języki do tej funkcji, to polski będzie może do 2025. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych